субота, 30 грудня 2023 р.

З Новим 2024 роком!

 Новий рік уже на порозі й нехай він для українців буде переможним! Настав час вітати рідних та друзів, коллег із прийдешнім святом!

Нехай 2024 рік запам'ятається усім нам здійсненням головного бажання українців – Перемогою та миром на нашій вільній землі! Бажаємо у Новому році обійняти всіх своїх рідних та близьких! 

Земний уклін тим, хто боронить наше небо та наші кордони, адже завдяки цим людям ми можемо святкувати прихід Нового року!

 

Чудовим колегам, які роблять кожен робочий день яскравішим, дякую за відданість справі та командну роботу. Бажаю Вам Нового року, наповненого захоплюючими проектами та особистими досягненнями.

Бажаю ВСІМ щасливого Нового 2024 року, сповненого процвітання та радості.

 

субота, 16 грудня 2023 р.

Народилися сьогодні # 16 грудня: Марія Губко (1968–1995)

Губко

Марія Олексіївна

ГУБКО́ Марія Олексіївна (16. 12. 1968, Київ – 12. 04. 1995, там само) – поетеса і перекладачка. Дочка О. Губка. Закін. Київ. пед. інститут іноз. мов (1990), де й працювала викл. англ. мови. Відвідувала літ. об’єдн. «Радосинь» при НСПУ. Посмертно опубл. поет. зб. Г. «Так навесні ридає талий сніг» (1996), «Так рано свеча догорела» (2004), «Гусі-лебедзі ляцяць» (білорус. перекл.), «Гуси-гуси-лебедята, візьміть мене на крилята! Вірші для дітей» (обидві – 2005); переклади з рос., англ., нім., польс. мов, які вміщені у кн. «Перемога приходить запізно» (2006). Усі книги опубл. у Києві.

Чередниченко Д. С. Губко Марія Олексіївна // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [онлайн]  / гол. редкол.: І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=32229.

Чередниченко Д. С. Губко Марія Олексіївна // Енциклопедія Сучасної України / гол. редкол.: І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк та ін. ; НАН України, НТШ. – Київ,  2006. – Т. 6. – С. 581. 

 Губко М. О. Так навесні ридає талий сніг : поезії / М. О. Губко. – Київ : Юніверс, 1996. – 64 с.

Марія Губко
УКРАЇНІ

1991 р.
Воскресни, мати-Україно!
Нарешті звільнення прийшло.
Хай заквітчає цвіт калини
Твоє скривавлене чоло.
Хай ллється мова солов'їна,
Не замовкає у віках.
На крилах зранених полине
На волю випущений птах.
А ті, хто в час наруги лютий
Усе життя віддав тобі –
Нехай їм пам'ятником будуть
Твої тополі голубі.
Хай, як барвінок синій-синій,
На попелищі пророста
Моя безсмертна УКРАЇНА,
Вітчизна синьо-золота!

 У передмові до книги «Гуси-лебеді, зачекайте…» Дмитро Чередниченко написав : «... У віці 26 років не стало Марії Губко, талановитої поетеси і перекладачки, світлої постаті, котра так тонко помічала красу навколишнього світу й оспівувала її. Через те чорнобильське лихо стількох уже не вберегли, аж моторошно…Відлетіли її гуси-лебеді… А людям пам'ятати все про неповторний талановитий голос і шанувати, як належить цивілізованим… Ось і ця збірка хай буде віночком на світлу пам'ять Марії!».

До вашої уваги, переклад Марії Губко:
 
Томас Мур
Вечірній дзвін

Вечірній дзвін, вечірній дзвін,
Далекий спомин кличе він.
Про рідний край, про юні дні,
Коли він вперше чувсь мені.
Пролинув той веселий час,
Того, хто жив, нема між нас.
В могилу, де спочинув він,
Не доліта вечірній дзвін.
Колись, як прийде мій кінець,
Почує дзвін новий співець
І вознесе між; цих долин
Хвалу тобі, вечірній дзвін.

Джерело: Літературна Україна. – 2003. – 13 лют.

середа, 29 листопада 2023 р.

День інформації # “Хто володіє інформацією – той володіє світом!”

Основними центрами інформації були і залишаються бібліотеки, які покликані збирати і зберігати всі можливі носії інформації та надавати доступ до цієї інформації користувачам, особливо науковцям, спеціалістам, фахівцям.

Змістовно і насичено проходить  тематичний День інформації в нашій бібліотеці.  День інформації викликав велику зацікавленість у студентської  молоді, науковців, вчителів та інших категорій користувачів. Вони були залучені до перегляду документів різної тематики з освітньою, науковою, виробничою метою.





 Цього дня бібліотека збагатилася новими користувачами.

Вони дізналися багато цікавого про сучасні видавничі новинки.

 

середа, 1 листопада 2023 р.

День заснування Європейського Союзу#ювілей

 

1 листопада свiтова спільнота вiдзначає День заснування Європейського Союзу. ЄС утворився на основі Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993 - го року i який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні.

    Офіційними символами Європейського Союзу є Прапор, Гасло та Гімн Євросоюзу.

 Сьогоднi Європейський Союз  – економічний  та  політичний  союз держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Євросоюз – це не держава, що має замінити існуючі держави, і він також значно більший за будь-яку міжнародну організацію. Країни, що входять до ЄС, заснували спільні інституції, яким було делеговано частину їхніх суверенних повноважень, завдяки чому стало можливо демократично приймати рішення з конкретних питань, які становлять спільний інтерес, на європейському рівні. Європейський Союз створив спільну валюту, динамічний спільний ринок, в якому люди, послуги, товари і капітал пересуваються вільно.

 

У заході взяла участь заступник начальника управління - начальник відділу зовнішніх зносин Департаменту економічного розвитку, з питань туризму і курортів Волинської облдержадміністрації Оксана Плисюк!

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкриваючи нові цікаві факти про ЄС, студенти Фахового коледжу технологій бізнесу та права Волинського національного університету імені Лесі Українки, групи С-11 (Фізична культура і спорт) взяли участь у Євровікторині «Що я знаю про Європу?». Викладачка української мови та літератури коледжу Юлія Войтюк долучилася  до її організації.

       Студенти ознайомилися з історією створення Євросоюзу, його організаційною структурою, дізналися про процеси розширення ЄС.

   


 
Цікавими та пізнавальними для них були відео «Як влаштований ЄС», «Європейський Союз загальна характеристика», «5 університетів Європи».

 

     Прозвучала пропозиція  взяти участь у Всеукраїнській онлайн вікторині на тему Європи та Євросоюзу., яка називається – Євроквіз. Відповідайте на питання, дізнавайтеся неочікувані факти про Європу та вигравайте цінні призи.

    Ознайомитись  з умовами вікторини можна на сайті: https://euroquiz.org.ua/

 Ведуча заходу завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Алла Понагайба.

Віра, натхнення та наполегливість зроблять мету реальністю:  Україна стане повноправним членом Європейського Союзу та посяде гідне місце у європейській сім’ї. 

«Підтримка людини – зброя бібліотеки у воєнний та повоєнний час» # інформаційний дайджест

  Чому Україну не захопили за три дні… ? У відповідь… ми чуємо тези про цінності та культуру.  Ми існуємо ще й тому, що попри довгі роки ут...