Черговий науковий доробок відділу пресознавства - науково-довідкове видання "Газети національних спільнот України 1988–2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського" потрапив на книжкові полиці Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки.
Газети Національних спільнот України 1988–2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : наук.-довід. вид. / авт.-уклад.: О. С. Залізнюк, І. М. Швець. – Київ : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2023. – 313 с.
Довідково тут👆
У НБУВ зберігається найбільша в Україні колекція газет, що налічує понад 260 тис. Річних комплектів (більше 33000000 номерів). Є серед них і газети національних спільнот України.
Науково-довідкове видання "Газети національних спільнот України 1988–2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського" включає 259 унікальних джерел для дослідження історії створення, складу і змісту, умов функціонування преси національних спільнот України у період 1988–2004 рр. Усі джерела представлені мовою оригіналу. Видання споряджено науково-довідковим апаратом, що складається з п`ятьох покажчиків – іменного, географічного, хронологічного, мов видання і покажчика видань національних спільнот; є список скорочених назв у заголовках і підзаголовках газет та їх повне найменування. Науково-довідкове видання «Газети національних спільнот України 1988–2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» стане у нагоді для дослідницької роботи в усіх галузях науки і культури.
Дослідження періодики національних спільнот України як складової частини загальної культури українського народу є актуальним та викликає дедалі більше зацікавлення у науковців.
Шановних вчених, етнографів, журналістів, бібліотечних працівників, а також усіх, хто цікавиться історією української преси та життям національних спільнот України запрошуємо ознайомится з даним виданням, яке знаходиться у інформаційно-бібліографічному відділі нашої книгозбірні.
****************************************************************
Фонди Інформаційно-бібліографічного відділу Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки поповнилися цікавими книжками видавництва К.І.С.
До видання ввійшли бібліографія творчості й літератури про поетів, які друкували вірші українською мовою в кінці ХIX – середині XX ст., зразки їхньої творчості.
"Ми дуже сподіваємося, що пройде час і взявши за зразок цю працю, нові дослідники зможуть збагатити літературознавчі досліди Юрія П'ядика."
Ірина П'ядик-Халявка, Сергій Халявка
П'ядик Ю. В. Українська поезія кінця XIX – середини XX с.: Бібліографія. Антологія : в 10 т. / Ю. В. П'ядик ; упоряд.: Г. І. П'ядик-Халявка, Н. Г. Дашкіна, С. П. Халявка. – Київ : К.І.С. – 2010. –
Т. VI : Олек–Пол. – 2020. – 752 с.
П'ядик Ю. В. Українська поезія кінця XIX – середини XX с.: Бібліографія. Антологія : в 10 т. / Ю. В. П'ядик ; упоряд.: Г. І. П'ядик-Халявка, Н. Г. Дашкіна, С. П. Халявка. – Київ : К.І.С. – 2010. –
Т.VIII : Сен–Ті. – 2021. – 648 с.
П'ядик Ю. В. Українська поезія кінця XIX – середини XX с.: Бібліографія. Антологія : в 10 т. / Ю. В. П'ядик ; упоряд.: Г. І. П'ядик-Халявка, Н. Г. Дашкіна, С. П. Халявка. – Київ : К.І.С. – 2010. –
Т.VII : Поли–Сем. – 2020. – 720 с.
П'ядик Ю. В. Українська поезія кінця XIX – середини XX с.: Бібліографія. Антологія : в 10 т. / Ю. В. П'ядик ; упоряд.: Г. І. П'ядик-Халявка, Н. Г. Дашкіна, С. П. Халявка. – Київ : К.І.С. – 2010. –
Т. IX : Тк–Черк. – 2021. – 664 с.
П'ядик Ю. В. Українська поезія кінця XIX – середини XX с.: Бібліографія. Антологія [Текст] : в 10 т. / Ю. В. П'ядик ; упоряд.: Г. І. П'ядик-Халявка, Н. Г. Дашкіна, С. П. Халявка. – Київ : К.І.С., 2010 –
Т. 10 : Черл-Я. – 2022. – 725 с.
Довідково # Юрій Васильович П’ядик
Юрій Васильович П’ядик – один із тих маловідомих, але самовідданих трудівників на ниві української словесності, завдяки яким вона ніколи не була безлюдною і в якій, попри й найгірші обставини, щось зберігалося, і не всі голоси губилися в безвісті. Бувши замолоду причетним до видавничої справи, він і пізніше, коли життя змусило його «перекваліфікуватися», зберіг інтерес та любов до поетичного слова та розуміння цінності кожного писемного факту. Протягом усього життя він наполегливо й доскіпливо збирав і колекціонував поетичні збірки українських авторів, рецензії та відгуки на них, добірки в часописах та альманахах, газетні публікації тощо, з’ясовував таємниці псевдонімів і криптонімів, звертаючись до праць інших бібліографів та пошуковців. Цих матеріалів (або відомостей про них) у нього назбиралися великі стоси папок. У них і багатюща бібліографія видатних творців нашої літератури, і нотатки про геть забутих або й зовсім нікому не відомих авторів. Стороння людина може подивуватися: навіщо це потрібно – витрачати стільки часу й зусиль, щоб установити, хто є автором якогось віршика, що промайнув десь у районній газетці і (часом) не відзначається навіть пристойним рівнем віршувальництва? Та не тільки «стороннім» це здається зайвим. Багато хто і з числа професійних літераторів гадає, що мають цінність і варті уваги лише «справжні» твори мистецтва.
https://kis.prom.ua/p2480275-pyadik-yurij-ukrayinska.html
***************************************************
Серед фахових новинок, що є цікавими для ознайомлення – журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика» .
«Бібліотечний форум: історія, теорія і практика» – науковий, інформаційний журнал, щоквартальне фахове видання для бібліотекарів. У журналі публікуються результати наукових досліджень бібліотекознавців та дослідників у галузі бібліотекознавства.
# можна ознайомитися #№1 за 2023 рік.
Суворі реалії військової агресії росії поставили нові завдання перед бібліотеками – актуалізація формування книжкових фондів та їх популяризація, інноваційні підходи та сучасні аспекти бібліотечної роботи з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, волонтерська діяльність, співпраця з благодійними організаціями, громадами .
Зміст
Бібліотеки і війна
Науково-дослідна робота бібліотек
Інтернет технології в бібліотеках
Біблітечно-бібліографічне обслуговування
Мережа бібліотек
Проєктна діяльність бібліотек
Науково-методична робота
Історичні розвідки бібліотек
Видатні бібліотекарі, бібліографи
Ювілеї бібліотек
Пам’ятаємо
Літературна сторінка
Тримаємо волонтерський фронт та впевнено крокуємо до Перемоги!
https://libraryforum.info/number_of_journal/83
*************************************
Вісник Книжкової палати : наук.-практ. журн. / Книжкова палата України. – 2023. – №2. – 52 с.
Зміст
· Соціокомунікаційні технології
· Рецензії
· Бібліотечна справа
· З архіву Книжкової палати України
· Видатні діячі та визначні події
· За рубежем
У цьому номері журналу є багато цікавого
про соціальну взаємодію в інтегральному розвитку суспільства;
про рекламну діяльність;
про комікси як окремий складник медіапростору;
про особливості змісту та технологій висвітлення інформаційних ресурсів мережі освітянських бібліотек в умовах воєнного стану;
про діяльність бібліотек за рубежем.
*****************************************************
Енциклопедія Сучасної України / НАН України, Наук. т-во ім. Т.Г.Шевченка. – Київ : Ін-т енцикл. дослідж. НАН України, 2001 –
Т. 24 : О. – Київ : Ін-т енцикл. дослідж. НАН України, 2022. – 942 с.
Енциклопедія Сучасної України – перше багатотомне видання про Україну у всіх вимірах від початку ХХ ст. до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах та персоналіях. Охоплює всі сферии життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті.
У 24 томі подано 3000 статей, 2542 чорно-білі та 369 кольорових ілюстрацій, 21 карта, 5 рисунків і 5 таблиць.
Немає коментарів:
Дописати коментар